GENÇ RADYO
 
 MEHMET SAĞBAŞ (RİZE) ,   HÜLYA POLATTAN BİR ÇALIŞMA LÜTFEN...SEVDİKLERİM İÇİN...TEŞEKKÜRLER......          |            ,   .......HABERLERİN DEVAMI İÇİN HABER ARŞİVİNE TIKLAYIN..........          |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

LAROZ 'CU BALIKÇILAR SİTEM EDİYOR.....

 

Hava Limanı yapımı nedeniyle yaklaşık 1 yıldır Laroz'daki Barınakları ellerinden alınan,kayıklarını evlerinin önüne veya sahil yoluna yada kendi mıntıkalarından çok uzaklara çekmek zorunda kalan balıkçılar Liman Yapını üstlenen firma yetkililerine sitem ediyorlar.

Hava Limanı yapımı nedeniyle yaklaşık 1 yıldır Laroz daki  balıkçı Barınakları ellerinden alınan, kayıklarını evlerinin önüne veya sahil yoluna yada kendi mıntıkalarından çok uzaklara çekmek zorunda kalan balıkçılar, Liman Yapını üstlenen firma yetkililerine sitem ediyorlar.

 

Barınağı doldurdular kayıkları sahile  çektirdiler...

Barınakları elinden alınan Balıkçılar " Barınak evimize yakındı. Evimizden gelip kayıklarımıza binip  balık avına çıkıyorduk. Bu işi kimi hobi olarak yapıyor, kimi  yiyeceğini çıkarıyor kimi, ise balıkları satarak geçimini sağlıyordu. Ancak barınağımızı elimizden  aldılar..Koskoca Hava Limanını  yapanlar,  bizleri düşünmediler mi ? Biz bu barınağı doldurursak, bu insanlar ne  yapar  diye ? Bizleri geçici olarak  Zelek ve Soğuksuya dağıtmak istediler . Kimimiz gitti ancak orada bir sığınmacı gibi olduk. Hemde gitmesi , gelmesi de  ayrı...Barınağımız hemen evimizin yanında idi. Evden kayığa, kayıktan eve gidiyorduk.Kolay oluyordu.Şimdi işler daha zorlaştı..Balık mevsimi geldi.Kayıklarımızın çoğu  ya sahil de yada ev de. Yetkililer bize yapacakları barınağı Hava Limanı bittikten sonra yapacaklarmış.Bu yıl açılması gereken Hava Limanı 2022 yılına  ertelendi.O da bakalım kesin mi ? Hava Limanı güzel de bizi mağdur ettiler.Şimdi Palamut zamanı..Tam para kazanacağımız  zaman ama hala kayıklar ya sahilde  yada evde...Bazı arkadaşlar kayıklarını sahil yolunun kenarındaki kayıklara kıçtankara yapmak zorunda ,  denizde bir fırtına çıkması halinde kayıkları nasıl koruyacaklar.Barınakta ne  zaman yapılı belli değil.Lütfen yetkililer bir  an önce Barınağımızı yapsınlar" dediler.

1 yıldır sahilde çekilmiş duruyorlar.

 

 

Kimi balıkçı Kayığını eve  çekmek zorunda  kaldı.

 

 

 

,

Kimi balıkçılara  Zelek ve Soğuksu Barınakların da  yer gösterselerde, gösterilen yerlerin evlerinin önünden uzak olmaları nedeniyle veya gittikleri yerde nede olsa sığınmacı gibi olduklarından, bazı tavırlardan dolayı rahatsız olduklarından dolayı ,orada barınamadılar. Kayıklarını kendilerine göre sahilde korunaklı yerlere çektiler.Ancak Kayıklar açıkta kalınca hırsızlardan kayıkları koruyamadılar. Kiminin kızakları, kiminin çapası, kiminin felenkleri, kiminin besileri çalındı.

Balıkçılıktan kopamayanlar , kayıklarını Hunar Deresi ile tünel arasına bağlamak zorunda kaldılar.Ancak korsanlardan şikayetçiler.

 

 

 

 

 
Tarih       : 11 Eylül 2020
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

Pazargenç FM                                        Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved | Copyright © 2018                                      DJ İstek Paneli Girişi