GENÇ RADYO
 
 MEHMET SAĞBAŞ (RİZE) ,   HÜLYA POLATTAN BİR ÇALIŞMA LÜTFEN...SEVDİKLERİM İÇİN...TEŞEKKÜRLER......          |            ,   .......HABERLERİN DEVAMI İÇİN HABER ARŞİVİNE TIKLAYIN..........          |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

KAÇAK SALINCAKLAR YIKILDI.

 

Çamlıhemşin Behice Köyü mevkinde kaçak yapılan salıncaklar yıkıldı.

Çamlıhemşin ilçesi Behice köyü mevkii Fırtına Deresi üzerinde kaçak olarak inşa edilen salıncaklar yıkıldı.

 

Çamlıhemşin ilçesinde, 1987 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile turizm merkezi ilan edilen Ayder Yaylası; 1994te milli park, 1998de ise doğal sit alanı ilan edilerek, korumaya alındı.

 

 

Bu kapsamda Ayder Yaylasında ve Fırtına Vadisi üzerinde hiçbir kaçak yapıya müsaade edilmeyeceği Rize Valiliğince defalarca kamuoyuna ifade edildi. Tüm bu koruma kararlarına rağmen, Behice Köyü, Fırtına Deresi üzerine kaçak olarak inşa edilen salıncaklar Çamlıhemşin Kaymakamlığınca alınan karar ile yıkımı gerçekleştirildi.

 

 

Hiçbir can güvenliği alınmadan inşa edilen ve bölgede trafik güvenliğini de tehlikeye sokan salıncakların kaldırılması için Çamlıhemşin Kaymakamlığınca salıncak sahiplerine yapılan tebligat ile 7 günlük süre tanındı. İlgili kişilere tanınan bu sürenin tamamlanmasının ardından; izinsiz şekilde inşa edilen ve çevre güvenliği açısından risk oluşturan salıncaklar, Çamlıhemşin Kaymakamlığınca, 775 sayılı Gecekondu Kanunu hükümleri doğrultusunda alınan karar ile 10 Eylül tarihi itibariyle yıkımı gerçekleştirildi.

Daha önce de Ayder Yaylasınıda kaçak olarak yapılan, ziyaretçilerin can güvenliğini tehlikeye sokmanın yanı sıra görüntü kirliliği oluşturan salıncaklar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiği talimatla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yıkım ihalesi gerçekleştirilmişti. Yapılan bu ihale sonrasında kaçak ve ruhsatsız olarak yapılan salıncaklarla ilgili Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi tarafından gerekli çalışmalar gerçekleştirilmişti.

 
Tarih       : 11 Eylül 2020
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

Pazargenç FM                                        Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved | Copyright © 2018                                      DJ İstek Paneli Girişi