GENÇ RADYO
" SİZLERLE"
 
 UĞUR (ÇARŞIBAŞI MARKET) ,   SIRADAKİ PARÇAYI RADYO GENÇ AİLESİNE ARMAĞAN EDİYorUM...          |           TALAT YILDIZ (ANKARA) ,   SELÇUK BALCI'DAN BİR PARÇA ÇALAR MISINIZ? TÜM SEVENLERE GİTSİN....          |           MEHMET BALTA (Rize) ,   RAFET EL ROMAN BİR PARÇAYI TÜM BALTA AİLESİ İÇİN ÇALAR MISINIZ?...          |           LÜTFİ KOBAL (RİZE) ,   İLK İSTEK BENDEN OLSUN..HAYIRLI OLSUN...brVE ....brSIRADA Kİ PARÇA OLSUN.brTÜM GENÇ FM VE SİTE TAKİPÇİLERİ İÇİN OLSUN...          |            ,   .......HABERLERİN DEVAMI İÇİN HABER ARŞİVİNE TIKLAYIN..........          |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

RİZE-PAZAR FEN LİSESİ MAKEDONYA' DA

 

Rize-Pazar Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Erasmus Proje Hareketliliğinin 3.sünü gerçekleştirmek üzere 6 öğrenci ve 3 öğretmen ile birlikte Makedonya'da.

Rize-Pazar Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Erasmus Proje Hareketliliğinin 3.sünü gerçekleştirmek üzere 6 öğrenci ve 3 öğretmen ile birlikte Makedonyada.

 

Geçen yıl Türkiye genelinde katılmış oldukları Proje yarışmasını kazanan Rize-Pazar Fen Lisesi ekibi , Projenin ilk ayağında yurt dışından gelen konukları Rize-Pazarda ağırlamış daha sonra Portekiz ve Romanyaya gitmişti.Proje kapsamı içersinde gezdikleri Ülkelerin kültürlerini , Eğitimlerini, İnsanlarını yakından tanıma fırsatı bulan öğretmenler ve öğrencilerimiz, bu kez ise projenin 3.ayağı olan Makedonyaya gittiler.

 

Rize - Pazar Fen Lisesi Proje Koordinatörü aynı zamanda İngilizce Öğretmeni Muazzez Sancak TİKBAŞ yapmış olduğu açıklamada " Avrupa Birliğine üye ve aday ülkelerin ortak bir bütçe ile oluşturdukları “ Learning- Teaching – Training Activities Erasmus +KA2 Projesi” kapsamında Rize-Pazar Fen Lisesi olarak, Matematik Öğretmeni Fetiye Balcı, Fizik öğretmeni Sabit Yalnız ve proje koordinatörü ve İngilizce Öğretmeni olarak ben Muazzez Tikbaş 6 öğrenci ile birlikte proje hareketliliğine katıldık. Bu projede, öğrencilerimizin Avrupa’nın diğer ülkelerini, o ülkelerin kültürlerini, insanlarını tanıması hedeflenmiştir. Proje ülkemizde Ulusal Ajans tarafından yönlendirilmektedir. Program içinde Eğitim, mesleki eğitim ve gençlik programları vardır. Şu an biz gençlik programını yürütmekteyiz.

Bu proje ile AB gençlerinin; eğitim, tarih, sanat , kültür, bilim ,dil gibi birçok konuda kendilerinde ve etraflarında farkındalık oluşturmalarını sağlayacak aktiviteler yapmaları desteklenmektedir.Bu proje kapsamındaki 3. hareketliliğimizi gerçekleştirmek üzere Makedonya’dayız. Proje başlığımızın temasını oluşturan “ Eşitlik” kavramına bağlı kalarak Makedonya’da “ Dinde eşitlik ,İslami fobi, dinde önyargı, dini inançlar, uluslararasında dini inançlara bağlı olarak oluşan ayrımcılık ve önyargının doğurduğu kötü sonuçlar ve çözüm önerileri “ ele alınıyor.

Geçen yıl ilk proje toplantısı kendi ülkemizde yapılmıştı. Proje süresi boyunca yapılacak çalışmalar ve kararlar ele alınmıştı. İlk hareketliliğimizi Portekiz’e, ikinci hareketliliğimizi Romanya’ya gerçekleştirmiştik. Şimdi üçüncü hareketliliğimizi gerçekleştirdik. Dördüncü ve son hareketliliğimizi de 2020 Mayıs ayı içinde Litvanya’ya gerçekleştireceğiz. Altı öğrenci ve 3 öğretmenle projeye katıldık. Ayrıca 5 asır boyunca bu topraklara hüküm sürmüş Osmanlı İmparatorluğunun kültürel mirasını görme fırsatı elde ettik" dedi.

 

 

 

 

  

 
Tarih       : 08 Ekim 2019
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

Pazargenç FM                                        Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved | Copyright © 2018                                      DJ İstek Paneli Girişi