GENÇ RADYO
ATATÜRKÇÜ FM
 
 TALAT YILDIZ (ANKARA) ,   SELÇUK BALCI'DAN BİR PARÇA ÇALAR MISINIZ? TÜM SEVENLERE GİTSİN....          |           MEHMET BALTA (Rize) ,   RAFET EL ROMAN BİR PARÇAYI TÜM BALTA AİLESİ İÇİN ÇALAR MISINIZ?...          |           LÜTFİ KOBAL (RİZE) ,   İLK İSTEK BENDEN OLSUN..HAYIRLI OLSUN...brVE ....brSIRADA Kİ PARÇA OLSUN.brTÜM GENÇ FM VE SİTE TAKİPÇİLERİ İÇİN OLSUN...          |            ,   .......HABERLERİN DEVAMI İÇİN HABER ARŞİVİNE TIKLAYIN..........          |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

ALİ GÜNAY - ÇİFTE MAZBATA


Ali GÜNAY
 

ÇİFTE MAZBATA

M.K.Atatürk Marmara denizinde namluları Istanbulaa doğrultulmuş düşman gemilerini görünce yanındakilere dönerek " geldikleri gibi giderler" diyerek düşüncesini paylaşırken Samsuna daha çıkmamıştı.
9. Ordu müfettişi görevini üstlenip arkadaşları ile çürük bir Bandırma vapuruna binerek 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsuna ayak bastı ve " ya istiklal ya ölüm" şiarı ile Kurtuluş savaşını başlatmış.
Erzurum,Sivas kongreleri ve nihayet Ankara da TBMM süreçlerinden sonra fiilen kurtulma mücadelelerine halkı ile beraber yürütmüştür.
Atatürk ü Atatürk yapan başta Çanakkale Savaşı ve akabinde yurdun kurtulması için yaptığı çabalardır. Dış cephede açık düşmanla savaşılırken içte gizli işbirlikçiler,hainler ve padişahın adamları ile mücadele edildi.Halk fakır,silah yok,asker terhis edilmiş.. Daha nice engeller...
Tüm bu olumsuzluklar karşısında yılmadan,halkına güvenerek ve onunla, gemiyi fırtınalı denizlerde boğulmasını engelleyerek sağ salım limana getirir gibi Cumhuriyet idaresine kavuşuldu. İşte liderlik budur.
Liderlik; korkmadan risk alabilmektir.
Liderlik; önüne konulan tüm engelleri aşabilmektir.
Liderlik; her şeye,her durumda ve her zaman pes etmemektir.
31 Mart sadece bir yerel seçimdi.YSK nin bu seçimleri çeşitli bahanelerle iptal ettirip 23 haziran da tekrarlaması, E. Imamoğluna çeşitli uyduruk iftiralarla yıpratma çalışmaları ve engellemelerle bu seçim yerel seçim boyutlarını çoktan aşmış ve 800 bini aşkın bir farkla başarı elde edilmiştir. Zafer kazanılmış.
Bu zafer; başta C.Kaftancıoğlu yönetimindeki İstanbul il başkanlı teşkilatına,
E. Imamoğlunun birleştirici,barışçıl ve sevgiyi öne koyan konuşma tarzının,
16 milyon sağduyulu İstanbullunun eseridir.
İki ay içinde iki kez alınan mazbata sahibi bir başkan dünyada ilk ve tektir.
Bu sürece katkısı olan herkesi kutlar,teşekkür ederim.
Son sözüm olarak bilinmelidir ki; hizmete ne kadar engel olunur Ekrem başkana zorluk çıkartılırsa,liderliği daha büyüyecek,perçinlenecek ve gelişecektir. Zorluklar gelişmemizi sağlayan engellerden ibarettir.

 
 

Pazargenç FM                                        Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved | Copyright © 2018                                      DJ İstek Paneli Girişi